cukrownictwo cukier burak cukrowy stowarzyszenie przemysł cukrowniczy cukrownie cukrowniczy cukier cukrownictwo burak stowarzyszenie techników cukrowników cukier cukrownictwo cukrowy
stc stc stc
Stowarzyszenie Techników Cukrowników stc Władze STC stc Cukrownictwo stc Konferencje i sympozja stc Publikacje stc ICUMSA stc Gazeta Cukrownicza
Strona główna
RODO - obowiązek informacyjny

Zaproszono nas
Sprawozdania z imprez branżowych, w których uczestniczyliśmy. Czytaj więcej...
  Aktualności
Sprawozdanie z posiedzenia Rady Krajowej FSNT-NOT. Czytaj więcej...
  W dniu 20.06.2024 na polach Gospodarstwa Rolnego we Włostowie odbyły się coroczne obchody Dnia Buraka Südzucker Polska S.A. Czytaj więcej...
  W dniu 18 czerwca 2024 r. odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 140-lecia działalności Cukrowni „Opalenica” należącej do Spółki Nordzucker Polska S.A. Czytaj więcej...
  W dn. 23-24.05.2024 w Warszawie odbyła się Konferencja Techniczno-Surowcowo-Analityczna zorganizowana przez STC w nowej formule. Czytaj więcej...
  Plan konferencji i seminariów w 2024 roku Czytaj wiecej...
Plan kursów na 2024 r. Czytaj więcej...


Gala XX Plebiscytu ZŁOTY INŻYNIER" z udziałem Prezydenta RP pana Bronisława Komorowskiego
 

W dniu 25 marca, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Bronisława Komorowskiego, odbyła się Gala podsumowująca XX Plebiscyt o tytuł "Złotego Inżyniera 2013”.

Uroczystość została zorganizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego i wpisała się w obchodzony w bieżącym roku jubileusz 25-lecia Wolności.

W Gali udział wzięli przedstawiciele środowisk technicznych, Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Akademii Inżynierskiej, przedstawiciele biznesu i nauki, członkowie FSNT–NOT oraz wielu laureatów z lat poprzednich.
Stowarzyszenie Techników Cukrowników reprezentowali Stanisław Świetlicki – Przewodniczący ZG STC i Bożena Wnuk – Delegat STC do Rady Krajowej FSNT-NOT .

Bohaterami uroczystości w Pałacu Prezydenckim byli wybrani w dorocznym plebiscycie przez czytelników „Przeglądu Technicznego” wybitni twórcy techniki. Otrzymali oni tytuły w następujących kategoriach: High-Tech, Jakość, Zarządzanie, Nauka, Menedżer i Ekologia.

W wystąpieniu rozpoczynającym galę Prezydent Bronisław Komorowski powiedział:
- „Być inżynierem oznacza zwiększone szanse na to, aby być praktycznie użytecznym dla Ojczyzny. To oznacza również posiadanie pewnych cech, umiejętności, których mamy deficyt jako naród i ten deficyt chcemy uzupełniać. Polsce jest potrzebny taki inżynierski pragmatyzm, inżynierska praktyczność, inżynierska dokładność, solidność, a także inżynierski romantyzm”. Dodał także, że „Polska potrzebuje inżynierskiego podejścia do problemu innowacyjności, ale także gospodarności”.

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że wyróżnienia "Złotego Inżyniera" przyznawane są przez "Przegląd Techniczny", którego historia sięga lat 60 XIX wieku, co jego zdaniem jest kontynuacją polskich marzeń o nowoczesności, o zamożności i o rozwoju gospodarczym naszego kraju.
Podczas Gali podsumowującej plebiscyt Prezydent wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym członkom Naczelnej Organizacji Technicznej.
Po uroczystości odznaczeń odbyło się, również z udziałem Prezydenta RP uroczyste wręczanie statuetek i dyplomów laureatom jubileuszowej XX edycji plebiscytu „Złoty Inżynier 2013”.

Organizatorem tegorocznej Gali była Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz czasopismo „Przegląd Techniczny”, jedno z najstarszych w Europie czasopism publicystycznych o tematyce ogólnotechnicznej, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1866 r.Stowarzyszenie Techników Cukrowników Stowarzyszenie Techników Cukrowników
Główna | Dane kampanii | Reklama | Reklama w serwisie | Giełda Pracy | Forum dyskusyjne

STC
Redakcja serwisu:  Redaktor naczelny: Krystyna Wasińska, Webmaster: Mateusz Wojtczak
Copyright © 2023 Stowarzyszenie Techników Cukrowników