cukrownictwo cukier burak cukrowy stowarzyszenie przemysł cukrowniczy cukrownie cukrowniczy cukier cukrownictwo burak stowarzyszenie techników cukrowników cukier cukrownictwo cukrowy
stc stc stc
Stowarzyszenie Techników Cukrowników stc Władze STC stc Cukrownictwo stc Konferencje i sympozja stc Publikacje stc ICUMSA stc Gazeta Cukrownicza
Link do storny konferencji STC 2024
stc
 Kontakt: 00-057 Warszawa, Plac Dąbrowskiego 3, tel/fax. 0-22 826-98-27, 505-46-71, 505-47-82, email: biurostc@stc.pl
Strona główna
RODO - obowiązek informacyjny

Zaproszono nas
Sprawozdania z imprez branżowych, w których uczestniczyliśmy. Czytaj więcej...
  Aktualności
Informacja o nowej formule Konferencji Techniczno-Surowcowo-Analitycznej organizowanej przez STC w 2024 r. Czytaj więcej...
  Wyniki Konkursu STC na najlepszą pracę dyplomową. Czytaj więcej...
  W dn. 27-28.06.2023. odbyło się seminarium, przeznaczone dla kierowników laboratoriów oraz pełnomocników ds. systemów zarządzania nt. “Aktualne zagadnienia dotyczące jakości w przemyśle cukrowniczym” Czytaj więcej...
  W dniu 22 czerwca 2023 roku w Werbkowicach oraz w Hrubieszowie odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 60–lecia Cukrowni „Werbkowice” Czytaj więcej...
  Plan konferencji i seminariów w 2024 roku Czytaj wiecej...
Plan kursów na 2024 r. Czytaj więcej...


Dzień Pola w Krajowej Spółce Cukrowej S.A.
W dniu 16.06.2016 r. w miejscowości Hulcze k. Hrubieszowa na terenie Oddziału „Cukrowni Werbkowice” odbył się Dzień Pola w Krajowej Spółce Cukrowej S.A. Tegoroczna impreza plenerowa była już czternastym tego typu wydarzeniem w historii Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Obchody Dnia Pola 2016 odbyły się w gospodarstwie rolnym rodziny p. Krzysztofa Bojara, który jest wieloletnim plantatorem buraka cukrowego.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Zarządu KSC S.A. na czele z p. Pawłem Piotrowskim – Prezesem Zarządu oraz liczni goście, w tym przedstawiciele władz centralnych na czele z p. Filipem Grzegorczykiem - Wiceministrem Skarbu Państwa.  Uroczystość zaszczyli swoją obecnością Posłowie na Sejm RP: p. Sławomir Zawiślak i p. Piotr Olszówka. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, powiatowych i gminnych, organizacji związkowych, przedstawiciele ośrodków naukowych, przedstawiciele firm surowcowych i nasiennych oraz liczni plantatorzy i pracownicy Spółki z rodzinami.

Stowarzyszenie Techników Cukrowników reprezentowali: Stanisław Świetlicki – Przewodniczący Zarządu Głównego STC oraz Krystyna Wasińska – Sekretarz Generalny STC.

Kliknij aby powiększyćUroczystego otwarcia imprezy dokonał - Paweł Piotrowski - Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćUczestnicy tegorocznego Dnia Pola mieli okazję obejrzeć wyniki doświadczeń prowadzonych na poletkach demonstracyjnych z ponad 40 odmianami buraka cukrowego w zakresie skuteczności programów herbicydowych oraz innych efektów stosowania środków chemicznych.

Kliknij aby powiększyćDużym zainteresowaniem cieszył się pokaz profilu glebowego, na którym pokazano wpływ zabiegów uprawowych na strukturę i układ profilu gleby.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Zwiedzający mogli również zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i maszynami rolniczymi stosowanymi w procesie technologicznym produkcji buraka cukrowego. Były to miedzy innymi kombajny, ciągniki, siewniki oraz sprzęt do uprawy

Kliknij aby powiększyćGwiazdą części artystycznej był zespół Vieko z gościnnym udziałem Krzysztofa Cugowskiego i Felicjana Andrzejczaka, który wystąpił z porywającym koncertem na zakończenie uroczystości.

Kliknij aby powiększyćZgodnie z tradycją pokazów polowych goście mieli zagwarantowany poczęstunek oraz napoje chłodzące. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i konkursy z cennymi nagrodami. Spotkanie umilały występy zespołu ludowego.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćDzień Pola w Krajowej Spółce Cukrowej upłynął przy znakomitej pogodzie i był jak zawsze doskonałą okazją do spotkań, skorzystania z porad specjalistów, wzajemnej wymiany doświadczeń, poglądów na temat polskiego cukrownictwa oraz dobrej zabawy i integracji środowiska cukrowników i plantatorów.


Stowarzyszenie Techników Cukrowników Stowarzyszenie Techników Cukrowników
Główna | Dane kampanii | Reklama | Reklama w serwisie | Giełda Pracy | Forum dyskusyjne

STC
Redakcja serwisu:  Redaktor naczelny: Krystyna Wasińska, Webmaster: Mateusz Wojtczak
Copyright © 2023 Stowarzyszenie Techników Cukrowników