cukrownictwo cukier burak cukrowy stowarzyszenie przemysł cukrowniczy cukrownie cukrowniczy cukier cukrownictwo burak stowarzyszenie techników cukrowników cukier cukrownictwo cukrowy
stc stc stc
Stowarzyszenie Techników Cukrowników stc Władze STC stc Cukrownictwo stc Konferencje i sympozja stc Publikacje stc ICUMSA stc Gazeta Cukrownicza
Link do storny konferencji STC 2024
stc
 Kontakt: 00-057 Warszawa, Plac Dąbrowskiego 3, tel/fax. 0-22 826-98-27, 505-46-71, 505-47-82, email: biurostc@stc.pl
Strona główna
RODO - obowiązek informacyjny

Zaproszono nas
Sprawozdania z imprez branżowych, w których uczestniczyliśmy. Czytaj więcej...
  Aktualności
Informacja o nowej formule Konferencji Techniczno-Surowcowo-Analitycznej organizowanej przez STC w 2024 r. Czytaj więcej...
  Wyniki Konkursu STC na najlepszą pracę dyplomową. Czytaj więcej...
  W dn. 27-28.06.2023. odbyło się seminarium, przeznaczone dla kierowników laboratoriów oraz pełnomocników ds. systemów zarządzania nt. “Aktualne zagadnienia dotyczące jakości w przemyśle cukrowniczym” Czytaj więcej...
  W dniu 22 czerwca 2023 roku w Werbkowicach oraz w Hrubieszowie odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 60–lecia Cukrowni „Werbkowice” Czytaj więcej...
  Plan konferencji i seminariów w 2024 roku Czytaj wiecej...
Plan kursów na 2024 r. Czytaj więcej...


Dzień Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A.
W dniu 22 czerwca 2017 w miejscowości Łęczyna w województwie zachodnio-pomorskim na terenie Oddziału „Cukrowni Kluczewo” odbył się już po raz 15-ty Dzień Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Zarządu KSC S.A. na czele z p. Pawłem Piotrowskim – Prezesem Zarządu oraz liczni goście, w tym przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, organizacji związkowych, przedstawiciele ośrodków naukowych, przedstawiciele firm surowcowych i nasiennych oraz liczni plantatorzy i pracownicy Spółki z rodzinami. Stowarzyszenie Techników Cukrowników reprezentował dr Maciej Wojtczak – Przewodniczący Zarządu Głównego STC.

Obchody Dnia Pola 2017 odbyły się w gospodarstwie rolnym Rolpol pana Bohdana Rataja, który jest wieloletnim plantatorem buraka cukrowego i który corocznie uzyskuje bardzo dobre wyniki produkcyjne z wysoką polaryzacją i wysokim biologicznym plonem cukru. Ponadto w gospodarstwie tym uprawia się pszenicę, jęczmień, rzepak i gorczycę. Dodatkową działalnością jest produkcja materiału siewnego.

Tegoroczne Dni Pola rozpoczął powitalnym sygnałem przedstawiciel Koła Łowieckiego Knieja Szczecin pod nazwą Dobrzański Złoty Szpon.

Kliknij aby powiększyćUroczystego otwarcia imprezy dokonał Paweł Piotrowski - Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Kliknij aby powiększyćUczestnicy tegorocznego Dnia Pola mieli okazję obejrzeć prezentację programów herbicydowych oraz inne efekty stosowania środków chemicznych jako wyniki doświadczeń prowadzonych na poletkach demonstracyjnych z ponad 40 odmianami buraka cukrowego.

Kliknij aby powiększyćZwiedzający mogli również zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i maszynami rolniczymi stosowanymi w procesie technologicznym produkcji buraka cukrowego. Były to miedzy innymi kombajny, ciągniki, siewniki oraz sprzęt do uprawy prezentowane przez ponad 60 firm współpracujących z przemysłem cukrowniczym.

W uznaniu osiągniętych dobrych wyników w uprawie buraków cukrowych oraz innowacyjności i propagowania nowych technologii agrotechnicznych Zarząd KSC S.A. nagrodził 7-miu najlepszych plantatorów z poszczególnych obszarów kontraktacyjnych wszystkich Oddziałów Spółki. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mieli możliwość wypróbowania swoich sił w konkursach i zawodach sprawnościowych, których zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Dzień Pola 2017 został także uświetniony występami artystycznymi kapeli ludowej „Pyrzyczanie” oraz Orkiestry Dętej z Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Gwiazdą części artystycznej był zespół „Piękni i Młodzi”, którego koncert zakończył uroczystość.

Dzień Pola 2017 w Krajowej Spółce Cukrowej upłynął w znakomitej atmosferze i był jak zawsze doskonałą okazją do spotkań z plantatorami, skorzystania z porad specjalistów, wzajemnej wymiany doświadczeń, a także dobrej zabawy i integracji środowiska branży cukrowniczej.


Stowarzyszenie Techników Cukrowników Stowarzyszenie Techników Cukrowników
Główna | Dane kampanii | Reklama | Reklama w serwisie | Giełda Pracy | Forum dyskusyjne

STC
Redakcja serwisu:  Redaktor naczelny: Krystyna Wasińska, Webmaster: Mateusz Wojtczak
Copyright © 2023 Stowarzyszenie Techników Cukrowników