![]() |
![]() |
![]() |
|||||||||||
|
Strona główna
RODO - obowiązek informacyjny Zaproszono nas Sprawozdania z imprez branżowych, w których uczestniczyliśmy. Czytaj więcej... Aktualności W dn. 28-29.05.2026 w Warszawie odbyła się 38. Konferencja STC „Cukier 4.0 Bezpieczeństwo i konkurencyjność przemysłu cukrowniczego w erze cyfryzacji” Czytaj więcej... STC partnerem inicjatywy Prize Charger "Produkcja żywności" Warszawa 27.04.2026 r. Czytaj więcej... W dniu 6 maja 2026 r. odbyła się uroczystość uczczenia 150. rocznicy urodzin prof. Kazimierza Smoleńskiego. Czytaj więcej... W dniu 20 lutego 2026 r. w Hotelu Andersia w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Forum Branży Cukrowniczej zorganizowana przez Związek Producentów Cukru w Polsce. Czytaj więcej... W dniu 19 lutego 2026 r. odbyło się posiedzenie Rady Krajowej FSNT-NOT. Czytaj więcej... W dniu 09.12.2025 w Warszawskim Domu Technika NOT odbyło się sprawozdawczo-wyborcze posiedzenie Rady Krajowej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Czytaj więcej... W dniu 08.12.2025 w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczysta gala podsumowująca obchody Jubileuszowego Roku Zrzeszania się Polskich Inżynierów i Techników. Czytaj więcej... W dniu 25.09.2025 w Warszawie odbyła się uroczystość obchodów 10-lecia Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej. Czytaj więcej... Sprawozdanie z posiedzenia Rady Krajowej FSNT-NOT, 26.06.2025 Czytaj więcej... Plan konferencji i kursów na 2026 r. Czytaj wiecej... |
I Forum Dialog Nauka Przemysł
W dniu 9 października 2017 na Politechnice Warszawskiej rozpoczęło się I Forum Dialog Nauka Przemysł. Forum towarzyszyło Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków 9-11.X.2017. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. W imieniu Stowarzyszenia Techników Cukrowników w Forum wziął udział kol. Maciej Wojtczak Przewodniczący Zarządu Głównego STC.
Podczas forum odbyła się dyskusja z zaproszonymi przedstawicielami biznesu wspierającego start upy i wdrażającego nowatorskie rozwiązania w swojej działalności. Uczestnicy w szczególny sposób zajęli się problematyką transferu technologii z ośrodków naukowych do przemysłu. Podkreślono, że nie można mówić o innowacyjnej gospodarce bez rozwoju wdrożeń będących wynikiem ścisłej współpracy między przemysłem a nauką. Uczestnicy zwrócili również uwagę, że ważnym aspektem wspierania gospodarki przez ośrodki naukowe jest kształcenia kadr. Absolwenci uczelni wyższych powinni spełniać aktualne oczekiwania przemysłu, co może być osiągnięte dzięki uczestnictwu przedstawicieli przemysłu zarówno w opracowywaniu programów studiów jak i samym procesie edukacji. Uczestnicy Forum podkreślili ważną rolę budowania trwałych relacji między podmiotami działającymi w obszarze nauki a przedsiębiorstwa jako mechanizmu pobudzania innowacyjności. |
|
|
Główna | Dane kampanii | Reklama | Reklama w serwisie | Giełda Pracy | Forum dyskusyjne |
|
Redakcja serwisu: Redaktor naczelny: Krystyna Wasińska, Webmaster: Mateusz Wojtczak Copyright © 2023 Stowarzyszenie Techników Cukrowników |